Nieuwe website SWCT hard nodig

Sinds het begin van de eerste lockdown vliegen fietsen en skeelers de winkels uit. Mensen komen zelfs op wachtlijsten terecht om pas begin juni een nieuwe fiets te kunnen bemachtigen. Skeelers zijn sinds kort weer beperkt leverbaar. Dat alle fietsen verkocht zijn is goed te merken op de tracks die om de gemeente Twenterand liggen zoals de route rondom recreatieplas Het Lageveld in Wierden en de Zand en Veenroute Sibculo. Dit zijn de tracks waar SWCT-leden bij betrokken zijn.

Rare capriolen

“We zien mountainbikers soms de raarste capriolen uithalen”, zegt gecertificeerd MTB-trainer Robert van Wijk lachend. “Je kunt nog zo’n dure fiets hebben, als je een bocht verkeerd neemt, lig je er wel af en dat is niet altijd grappig." "Fietsers en skeeleraars uit de gemeente Twenterand moeten weten dat de mogelijkheid bestaat om trainingen te volgen bij onze club. Op die trainingen krijg je de techniek van het fietsen beter onder de knie. En dat komt de veiligheid weer ten goede’’, aldus voorzitter Danny Waterink.

Club in ontwikkelfase

 “Het is niet de enige reden dat er een nieuwe website nodig was. Naast dat het uiterlijk en de indeling toe waren aan een nieuwe look, willen wij ook meer informatie geven over de drie sporten die bij SWCT worden beoefend, het skeeleren, mountainbiken en wielrennen.” Waterink vervolgt: “De club zit in een ontwikkelfase. Iedereen kan leren fietsen op een racefiets, MTB of een paar skeelers aantrekken. Sommige mensen denken alleen dat ze een natuurtalent zijn en overschatten hun eigen vaardigheden. Bij onze club kun je onder leiding van deskundige trainers werken aan die vaardigheden.’’

“De club zit in een ontwikkelfase. Iedereen kan leren fietsen op een racefiets, MTB of een paar skeelers aantrekken. Sommige mensen denken alleen dat ze een natuurtalent zijn en overschatten hun eigen vaardigheden. Bij onze club kun je onder leiding van deskundige trainers werken aan die vaardigheden.’’

Blijf op de hoogte

Door als club voor elk niveau – van beginneling tot semi-professional - een platform te bieden, probeert SWCT zoveel mogelijk mensen te betrekken bij de club. Waterink: “Met de nieuwe website willen wij onze leden graag goed op de hoogte houden van wat er allemaal gaande is binnen de club. Helemaal nu we niet gezellig na een tocht even wat kunnen drinken bij één van onze sponsoren. Dan is het toch fijn als je nieuwsberichten van de club kunt volgen via de website en de nieuwsbrief waarvoor je jezelf makkelijk kunt inschrijven via de website.”

De website heeft nog meer functies

Eén van de meest opvallende nieuwe functies is een pagina met skeeler-, wieler- en mountainbikeroutes in Twente. Creatief strateeg en grafisch ontwerper Jouke Zomer uit Vriezenveen, lid van SWCT, heeft de site gebouwd en dit extraatje toegevoegd. Zomer is eigenaar van grafisch communicatiebureau Monolith opportunity creators. De routes zijn vanaf de website te downloaden. 

Voorzitter Waterink: “We hopen hiermee ook mensen uit andere delen van het land te interesseren voor onze tracks en evenementen. Maar we willen ook, niet-leden uit de eigen regio stimuleren om lid te worden. Dit kan vanzelfsprekend ook via de website. Met een lidmaatschap ondersteun je niet alleen de club. Een deel van het lidmaatschapsgeld wordt gebruikt om de skeelerbaan in Vriezenveen en onze MTB tracks te onderhouden. Veel mountainbikers fietsen wel de tracks, maar weten niet dat wij voor het onderhoud en veilig houden van de routes een heel team met vrijwilligers op de been brengen.’’

misschien ook interessant